Wrzesień 12, 2019 Anna Nadolińska

Podsumowanie tygodnia nr 37

Witajcie w cotygodniowym podsumowaniu na blogu MOXIE. W każdy piątek będziemy prezentować Wam najciekawsze naszym zdaniem newsy na temat tego, co nas najbardziej interesuje, czyli marketingu, technologii oraz społeczeństwa.

Jesteście gotowi na moc inspiracji? To zaczynamy!

Arieta Prusak: Po tym, jak Starbucks otworzył swój pierwszy samoobsługowy punkt odbioru (a raczej kawiarnię) w Chinach, marka zapowiada, że uruchomi ten sam koncept w Nowy Jorku tej jesieni. Na czym polega Starbucks pickup-only? Klienci zamawiają z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji mobilnej, dotyczy to również kierowców. Marka dedykuje to rozwiązanie dla miejsc z największym traffickiem. Biorąc pod uwagę, że obecnie najbardziej cenimy czas i wygodę uważam, że to strzał w dziesiątkę!

źródło: Starbucks

Dowiedz się więcej

 

Ania Nadolińska: Nie możesz kupić Tindera? Załóż własną aplikację randkową! Mam wrażenie, że tym właśnie tokiem myślenia kierował się Mark Zuckerberg tworząc Facebook Dating. Pierwsze profile randkowe od 5 września mogą tworzyć mieszkańcy 20 krajów (niestety Polski nie ma w tym gronie). Jestem bardzo ciekawa, jak przyjmie się nowy pomysł właściciela Facebooka i przede wszystkim – czy użytkownicy zaufają Facebook Dating na tyle, że będą skłonni opuścić Tindera i postawić tylko na facebookowe randki 😉

One of my favorite things about building Facebook is I can walk through almost any city in the world and people will…

Opublikowany przez Mark Zuckerberg Czwartek, 5 września 2019

Dowiedz się więcej

 

Bartek SkubiszewskiAriana Grande pozwała sieciówkę Forever 21 za nielegalne wykorzystywanie jej wizerunku. Marka wypuściła kampanię, w której modelka wyglądała jak bliźniaczka artystki. Wszystkie stylizację oparto na lookach z teledysku piosenkarki „7 rings”. Dodatkowo pod jednym zdjęciem został umieszczony fragment piosenki artystki. Teraz Ariana Grande żąda 10 milionów dolarów odszkodowania za naruszenie praw autorskich oraz znaku towarowego.

Dowiedz się więcej

 

Darek Jeleniewski: Acer ogłosił otwarcie nowej platformy esportowej Planet9. Będzie to portal społecznościowy zrzeszający graczy, z podstawowymi funkcjami jak zapraszanie znajomych, obserwowanie innych czy tworzenie grup, spośród których można zebrać zespół i rozgrywać mecze online. Każdy na swoim koncie będzie miał też statystyki swoich rozgrywek. Nowością jest jednak funkcja trenera, początkujący gracz będzie mógł wykupić osobistego trenera, który przeanalizuje grę i da wskazówki co należy poprawić, wszystko za odpowiednią stawkę godzinową. Platforma startuje w styczniu 2020roku, ale jest już dostępna wersja beta do testowania.

Dowiedz się więcej

 

Martyna Pietrzak: Wszystko, co związane z modą w jednym miejscu! Youtube stworzyło podzielony na 11 kategorii dział fashion, który jest prawdziwą gratką dla miłośników mody. Co znajdziemy w nowym dziale Youtube? To, co modowi maniacy kochają najbardziej – pokazy, historię mody, nowinki z czerwonego dywanu, modowe kanały i…wiele, wiele innych. Doskonałe towarzystwo na wrześniowy weekend. 🙂

Dowiedz się więcej

 

Nikola Zaradna: Znacie kogoś, kto zupełnie nie pasuje do wykonywanej przez siebie pracy? A może sami czasem czujecie, że lepiej sprawdzilibyście się na innym stanowisku? Takich osób jest całkiem sporo i to z myślą o nich OLX wystartowało z nową nieco niestandardową kampanią, która przypomina odbiorcom gdzie szukać nowej drogi zawodowej.

Dowiedz się więcej , , , , , , ,

Anna Nadolińska

Zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych, a w MOXIE odkryła, że uwielbia także tworzyć strategie i optymalizować kampanie Social Ads. Jest uzależniona od Instagrama i śledzenia trendów oraz nowych możliwości marketingu internetowego. Prywatnie kocha roślinki, odkrywa nowe miejsca na poznańskiej (i nie tylko!) mapie gastronomicznej oraz szuka inspiracji na kolejne tatuaże.