Lipiec 12, 2019 Anna Nadolińska

Podsumowanie tygodnia nr 28

Witajcie w cotygodniowym podsumowaniu na blogu MOXIE. W każdy piątek będziemy prezentować Wam najciekawsze naszym zdaniem newsy na temat tego, co nas najbardziej interesuje, czyli marketingu, technologii oraz społeczeństwa.

Jesteście gotowi na moc inspiracji? To zaczynamy!

Arieta Prusak: Za nami premiera 3 sezonu Stragner Things (a przede mną jego obejrzenie w 2 dni;), który obfituje w rekordową liczbę produkt placementu. W 8 odcinkach zaprezentowano ponad 100 marek! Najwięcej czasu antenowego zyskała Coca Cola (choćby dlatego, że akcja dzieje się w latach 80-tych). Fani narzekają na zbyt natarczywe reklamy, a ja jestem w szoku, ponieważ Netflix wydał oświadczenie,w którym deklaruje, że żadna z marek nie zapłaciła za to lokowanie. Oceniam to za podwójną przegraną: zirytowani fani oraz producent, który nie zarobił ani grosza na tej formie reklamy.

źródło: YouTube

Dowiedz się więcej

 

Aga Gębska: Marka Converse wprowadza ekologicznie odpowiedzialne rozwiązanie – Converse Renew. Kultowy model Chuck Taylor All Star, będzie dostępny w trzech, nowych wariantach: Renew Canvas – wykonane z płótna poliestrowego, produkowanego w 100% z butelek PET, Renew Denim – z dżinsu pozyskanego ze składowisk odpadów, oraz Renew Cotton – z recyklingowanej bawełny, pochodzącej z przetworzonych odpadów bawełnianego płótna.
Jako pierwszy dostępny będzie wariant Renew Canvas – już w sierpniu!

Dowiedz się więcej

 

Ania Nadolińska: Instagram stawia na walkę z cyberprzemocą i hejtem. Powstało narzędzie, które za pomocą sztucznej inteligencji ma zwrócić uwagę użytkownikom, którzy chcą napisać obraźliwy komentarz, czyli będzie działać prewencyjnie. Drugą nową funkcją jest możliwość ograniczenia interakcji z wybraną osobą. Moim zdaniem to oczywiście nie wystarczy, aby zmniejszyć ilość hejtu na Instagramie, ale cieszę się, bo to na pewno krok w dobrym kierunku.

źródło: Instagram

Dowiedz się więcej

 

Bartek Skubiszewski: Szwedzki Fashion Week, który miał się odbyć już za miesiąc został odwołany. Powodem takiej decyzji jest brak rozwiązań kryzysu ekologicznego, z którym zmaga się świat mody. Prezes Swedish Fashion Council podkreśla, że wydarzenie jest wstrzymane do czasu kiedy przemysł modowy nie wypracuje bardziej ekologicznych rozwiązań. Organizatorzy Sztokholm Fashion Week pracują nad nową formą imprezy, która ma być bardziej przyjazna środowisku i zostanie ujawniona już jesienią tego roku.

źródło: Fashion Week Stockholm

Dowiedz się więcej

 

Ola Piesiak: Tinder w Unileverze? Ale jak to? Korporacja chce wykorzystać mechanizm znany z popularnej aplikacji randkowej do zupełnie innych celów. Oceniane będą w niej nie osoby, ale pomysły. Chodzi o przyspieszenie testowania nowych idei i szybszy feedback. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo ciekawa szczegółów. Tinder kojarzy mi się z szybką oceną na podstawie pierwszego wrażenia, dość jednak powierzchowną. Mam nadzieję, że autorzy przemyśleli proces i to rozwiązanie będzie dobrze służyć projektom 🙂 Unilever na pewno zasługuje na duży plus za otwartość i gotowość na takie rozwiązania.

źródło: marketingweek.com

Dowiedz się więcej

 

Wiktoria Tyburcy: Holenderskie linie lotnicze z okazji stulecia działalności stworzyły bardzo nietypową kampanie. KLM przewrotnie zamiast nawoływać klientów do częstszych podróży samolotem, prosi by ci przemyśleli każdą kolejną rezerwację lotu. Kampania „Fly Responsibly” ma zachęcać pasażerów do tego, by podczas krótszych podróży wybierali pociąg, czy zabierali na pokład lżejszy bagaż w celu zaoszczędzenia paliwa. Wszystko to w trosce o planetę. Nadchodzą wielkie zmiany, miejmy nadzieję, że inne linie lotnicze pójdą w ślady KLM.

Dowiedz się więcej , , , , , , , , ,

Anna Nadolińska

Zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych, a w MOXIE odkryła, że uwielbia także tworzyć strategie i optymalizować kampanie Social Ads. Jest uzależniona od Instagrama i śledzenia trendów oraz nowych możliwości marketingu internetowego. Prywatnie kocha roślinki, odkrywa nowe miejsca na poznańskiej (i nie tylko!) mapie gastronomicznej oraz szuka inspiracji na kolejne tatuaże.